Sveikiname naujuosius fondo stipendininkus

Sveikiname naujuosius fondo stipendininkus

Lapkričio 14 ir 21 dienomis Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje skambėjo kaip niekad daug jaunimo atliekamos muzikos. Iš visos Lietuvos suvažiavę jaunieji muzikos talentai savo meninius gebėjimus demonstravo atviroje M. Rostropovičiaus fondo perklausoje, kurioje šiemet viso dalyvavo 17 vaikų. Du šeštadienius vykusioje naujų stipendininkų atrankoje komisijai koncertavo pirmajame įrašų perklausos etape pasižymėję muzikai: kanklininkės Karolina Karneckaitė ir Ūla Paliokaitė, smuikininkai  Pijus Česaitis, Saulė Buikaitė, Aleksas Filipenkovas ir Ūla Jankauskaitė, akordeonininkai Jonas Vozbutas ir Vilius Mažeika, obojininkas Kristupas Kačionas, klarnetininkas Rokas Makštutis, saksofonininkė Jazmina Preibytė ir net septyni pianistai: Jokūbas Žvaliauskas, Simonas Miknius, Kristupas Klimkaitis, Kristijonas Megelinskas, Elzė Federcovaitė, Anastasija Šumskaitė ir Amelija Būrytė.

Talentinguosius jaunuosius muzikus vertino itin kompetetinga komisija: Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Gintautas Kėvišas, Lietuvos kamerinio orkestro direktorius Egidijus Mikšys, pianistė prof. Mūza Rubackytė, fleitininkas prof. Valentinas Gelgotas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisteris, smuikininkas Algimantas Peseckas, smuiko pedagogė ekspertė Gintvilė Vitėnaitė, pianistė Eglė Andrejevaitė bei fondo alumniai, vieni ryškiausių jaunosios kartos lietuvių muzikų - klarnetininkas Vytautas Giedraitis, smuikininkė Dalia Kuznecovaitė ir pianistė Simona Zajančauskaitė.

Šiemet metinė fondo stipendija buvo skirta devynerių metų akordeonininkui iš Mažeikių Jonui Vozbutui (mokytoja Vaida Mikalauskienė, Mažeikių V. Klovos muzikos mokykla) ir vienuolikmečiui pianistui iš Kauno Simonui Mikniui (Donaldas Račys, Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla). Meistriškumo pamokos pas. prof. Mūzą Rubackytę ir smuikininkę Dalią Kuznecovaitę už puikų pasirodymą padovanotos smuikininkui Aleksui Filipenkovui ir pianistams Anastasijai Šumskaitei bei Kristijonui Megelinskui.

M. Rostropovičiaus fondo atranka kasmet sutraukia šviesiausius šalies muzikos talentus. Joje atlikėjai ne tik varžosi dėl metinės stipendijos, bet ir turi galimybę pasirodyti patiems garsiausiems Lietuvos muzikos pasaulio atstovams, išgirsti jų patarimus, įgyti sceninės patirties. Tai šių jaunų žmonių ypatingų gabumų ir sunkaus darbo įvertinimas. Džiaugiamės, jog šiemet atrankoje dalyvavo itin stiprūs atlikėjai, o kviestinė komisija turėjo galimybę išgirsti platų muzikos spektrą: nuo kanklių iki saksofono. Fondo stipendija ją pelniusiems atlikėjams sudaro ne tik finansines sąlygas siekti tolimesnių aukštumų, bet ir atveria duris į koncertų su orkestrais scenas, festivalius, meistriškumo kursus ir kt. Fondo tikslas - atrasti, palaikyti talentingiausius vaikus tiek finansiškai, tiek žmogiškai ir padėti jiems išaugti į tokius ryškius menininkus, kokiais šiandien yra tarptautinį pripažinimą pelnę fondo alumniai“ - teigia fondo direktorė Agnė Kažimėkaitė.

Už atsakingą darbą ir bendradarbiavimą rengiant perklausas nuoširdžiai dėkojame atrankos komisijos nariams ir  fondo partnerei Lietuvos nacionalinei filharmonijai.