Sveikiname naujuosius fondo stipendininkus

Sveikiname naujuosius fondo stipendininkus

Gruodžio 10 ir 21 dienomis Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos auditorijas užliejo jaunųjų muzikų atliekama muzika. Iš visos Lietuvos suvažiavę jaunieji muzikos talentai savo meninius gebėjimus demonstravo atviroje M. Rostropovičiaus fondo perklausoje, kurioje šiemet viso dalyvavo 19 vaikų. Dvi dienas vykusioje naujų stipendininkų atrankoje komisijai koncertavo pirmajame įrašų perklausos etape pasižymėję muzikai: kanklininkė Karolina Karneckaitė, smuikininkai  Pijus Česaitis, Ema Fedorcovaitė, Aleksas Filipenkovas, Liepa Jurgutavičiūtė, Greta Maknickaitė, Nikita Smirnov, akordeonininkas Mantas Leonardo Lizzi,  trimitininkas Justas Drakšas, klarnetininkai Amelija Lapinskaitė, Rokas Makštutis, saksofonininkai Kristupas Černeckis, Jazmina Preibytė ir net šeši pianistai: Gabrielė Agilė Bajoraitė, Kristijonas Megelinskas, Kristupas Mikužis, Elzė Federcovaitė, Liudvikas Račys, Anastasija Šumskaitė.

Talentinguosius jaunuosius muzikus vertino itin kompetetinga komisija: Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Gintautas Kėvišas, Lietuvos kamerinio orkestro direktorius Egidijus Mikšys, pianistė prof. Mūza Rubackytė, fleitininkas prof. Valentinas Gelgotas, smuikininkas prof. Raimondas Butvila bei vieni ryškiausių jaunosios kartos lietuvių muzikų, fondo alumni - klarnetininkas Vytautas Giedraitis ir pianistė Simona Zajančauskaitė.

2017-ųjų metinė fondo parama buvo skirta viso 7 jauniesiems muzikos talentams: Justui Drakšui (trimitas), Liepai Jurgutavičiūtei (smuikas), Amelijai Lapinskaitei (klarnetas), Rokui Makštučiui (klarnetas), Kristijonui Megelinskui (fortepijonas), Kasparui Mikužiui (fortepijonas), Liudvikui Račiui (fortepijonas).

M. Rostropovičiaus fondo atranka kasmet sutraukia šviesiausius šalies muzikos talentus. Visai fondo komandai ir atrankų komisijai tai graži talento ir milžiniško jį lydinčio darbo šventė, kurioje išgirstame, kokie stiprūs, įdomūs ir talentingi yra mūsų jaunieji. Atlikėjai ne tik varžosi dėl pretendavimo į paramą, bet ir turi galimybę pasirodyti patiems garsiausiems Lietuvos muzikos pasaulio atstovams, išgirsti jų patarimus, įgyti sceninės patirties. Galiu tik pasidžiaugti, jog šiemet atrankoje dalyvavo net 19 itin stiprių atlikėjų iš visos Lietuvos, o kviestinė komisija turėjo galimybę išgirsti platų muzikos spektrą: nuo kanklių iki akordeono ar saksofono. Fondo parama ją pelniusiems atlikėjams sudaro ne tik finansines sąlygas siekti tolimesnių aukštumų, bet ir atveria duris į koncertų su orkestrais scenas, festivalius, meistriškumo pamokas ir kt. Fondo tikslas - atrasti, ugdyti ir palaikyti talentingiausius vaikus tiek finansiškai, tiek žmogiškąja prasme, prisidedant prie sudėtingo jų kelio i didžiąsias Pasaulio muzikos, mokslo ir sporto "scenas" - teigia fondo direktorė Agnė Kažimėkaitė.

Už atsakingą darbą ir bendradarbiavimą rengiant perklausas nuoširdžiai dėkojame atrankos komisijos nariams, lektoriui Aidui Puodžiukui ir  fondo partnerei Lietuvos nacionalinei filharmonijai.